Budiž světlo!

Jako každoročně přivezou skauti do Litomyšle Betlémské světlo. Tento novodobý zvyk se k nám dostal již před 27 lety ze sousedního Rakouska, kde vznikl jakožto poděkování nadaci Světlo ve tmě, která se věnuje zrakově hendikepovaným lidem. Cílem celé akce je spolu se světlem šířit do světa radost a pokoj, všimnout si lidí v našem okolí, kteří jsou osamoceni a třeba potřebují naši pomoc. Betlémské světlo se bude letos rozdávat

24. prosince před mšemi svatými i po nich v kostele Povýšení sv. Kříže a také jako každý rok v 13.30 hodin v piaristickém klášteře. Bude se také roznášet do domovů důchodců a lidem, kteří si pro něj nemohou přijít.

Pokud byste chtěli, aby vás skauti s Betlémským světlem navštívili, nebo víte o někom, komu by taková návštěva udělala radost, ozvěte se na e-mail jarinkarlos@seznam.cz nebo na telefon 606 976 257.

Také zveme na svařák, který se bude rozdávat na Zámeckém návrší. K příjemnému popíjení bude vyhrávat kapela Věneband.