Rychlebské hory

O víkendu 27.-29.4. se uskutečnila roversko-skautská výprava sv. Jiří do Rychlebských hor. Celá akce nesla krycí název „Rychlý chléb. O tom, jak výprava probíhala se můžete dočíst v krátké reportáži jednoho z účastníků nebo nahlédnout do fotogalerie.

Výprava se konala 27. dubna 2018 a sraz byl v 16:20. Zúčastili se tři členové Medvědů a šest roverů. Bohužel jsme nestihli autobus, proto jsme museli jet auty do České Třebové. Z České Třebové jsme pokračovali vlakem s různými přestupy do Zábřehu na Moravě, kde jsme nakoupili jídlo a jeli vlakem až do Ramzové. V Ramzové jsme vystoupili a šli jsme asi hodinu nebo dvě pěšky. Poté jsme našli dobré místo na spaní a rozdělali stany. Šli jsme spát kolem desáté hodiny. Druhý den, hned co jsme se nasnídali, jsme vyrazili na vrchol Smrk. Tam jsme se vyfotili a postupovali jsme dál. Šli jsme také kolem Špičáku a Borůvkového vrchu. K večeru jsme došli k Hraničkám, kde jsme se usadili. Uvařili jsme si večeři, zahráli Bang a šli spát. Ráno po snídani jsme se vypravili ke studánce, kde jsme si nabrali vodu a vydali se dál. Cestou jsme míjeli Nové Vilémovice, Červený Důl, až jsme dorazili do Uhelné. Odtud jsme s přestupy jeli vlakem do České Třebové. Potom jsme pokračovali autem do Litomyšle, kde jsme se rozešli do svých domovů. První a druhý den jsme byli hlavně v lese a chodili jsme z kopce do kopce. Třetí den jsme šli spíše po rovině a na slunci. Výpravu jsme si všichni moc užili. Celkem jsme ušli asi 29 kilometrů. (Tomáš Heblt)

Poděkování patří všem, kdož se výpravy zúčastnili a taktéž Žolíkovi za přípravu celé akce.

Tento záznam byl publikován v Oddíl . Uložit odkaz do záložek.